Flash info

detail

Lucia flash správa - 2x finále slov. zimnej ligy 2010

13.4.2010

Lucia bola úspešná na dvoch finálových turnajoch Bratislavskej zimnej extraligy na Patrónke. Najprv v MIX turnaji so svojím českým partnerom Filipom Hanákom získali prvenstvo a o týždeň neskôr to s partnerkou Luciou Čižmárovou dotiahli do finále, kde už neboli úspešné a získali 2.miesto. Výkony boli povzbudením pred hlavnou časťou sezóny.

Luckine osobné komentáre

z pôvodnej web stránky LUCKYBEACHTEAM.sk (Lucia Michalovičová/Lucia Čižmárová)

13.4.2010, Finálový turnaj slov.zimnej ligy (Bratislava-Patrónka, beach hala, 11.4.2010)
    Zimnú ligu na Patrónke sme ukončili ako vicemajsterky. Turnaj sme mali dobre rozohraný, hralo sa v skupinách, kde sme nestratili ani set. V osmičkovom pavúku sme sa v prvom kole stretli s Valikou a Gabikou, ktoré sa zlepšovali zo zápasu na zápas. V prvom sete sa rozhodovalo až v napínavej koncovke, pričom set sa skončil 24:22 (hralo sa do 15). V druhom sete sme zlepšili servis a hladko sme vyhrali. V semifinále sme sa opäť stretli (tak ako vždy) s Hankou a Ivanou a po víťazstve 2:0 sme sa tešili na finále s Dominikou a Natáliou. Prvý finálový set získal prívlastok " najdlhší" na turnaji. Skončil sa 37:39!!!. Setbaly sa striedali na jednej aj druhej strane, nakoniec však rozhodli Nataliine bloky. V druhom sete si súperky hneď na začiatku vytvorili náskok, ktorý si aj napriek našej veľkej snahe udržali až do konca a set nakoniec vyhrali 21:18. Finálová prehra nás mrzí aj napriek tomu, že sme sa necítili ako favoritky. Treba to však hodiť za hlavu, a sústrediť sa na prichádzajúcu letnú sezónu a spolu s ňou na ďalšie výzvy, ktoré nám leto prinesie.
    Treba spomenúť, že náš tím získal zásluhou trénera Korza 2.miesto aj v mužskej súťaži (s parťákom Karolom Šrámkom).
    Dnes večer (16.4.) odchádzame na sústredenie do Talianska, kde sa budeme spolu s českými kamarátkami (Řeháčkovou a Vorlovou) pripravovať na nadchádzajúcu sezónu. Po návrate nás čakajú nejaké mixové turnaje a potom by sme sa rady predstavili na turnaji českej série v Brne...

Medailisti turnaja:

1. Natália Dubovcová - Dominika Nestarcová
2. Lucia Michalovičová - Lucia Čižmárová
3. Andrea Dudíková - Veronika Tomšíková

Výsledková rekapitulácia tímu Michalovičová, Čižmárová

2.miesto,   Finále slov.zimnej ligy,   Bratislava-Patrónka - 11.4.2010

11.4.2010    F    Michalovičová, Čižmárová   /   Dubovcová, Nestarcová    0:2 (36:38, 18:21)
11.4.2010    SF    Michalovičová, Čižmárová   /   Roháľová, Jarošová I.    2:0 (21:13, 21:14)
11.4.2010    1/4 F    Michalovičová, Čižmárová   /   Budaiová, Tomašeková    2:0 (24:22, 15:3)
11.4.2010    Skupina - 3.z.    Michalovičová, Čižmárová   /   Turkovičová, Arkyová    2:0 (15:6, 15:5)
11.4.2010    Skupina - 2.z.    Michalovičová, Čižmárová   /   Takácová, Bátoryová    2:0 (15:5, 15:5)
11.4.2010    Skupina - 1.z.    Michalovičová, Čižmárová   /   Nemčovičová, Kokyová    2:0 (15:5, 15:5)

********

5.4.2010, Finálový MIX turnaj slov.zimnej ligy (Bratislava-Patrónka, beach hala, 4.4.2010)
    V nedeľu 4.4.2010 sa uskutočnilo finálové podujatie mixov slov.zimnej ligy. Pre zranenie sa ho síce nemohla zúčastniť kvalitná dvojica Horváth-Repáková, ale aj tak obsadenie turnaja zaručovalo zaujímavé súboje. Začalo sa hrať v štyroch 4-členných skupinách a na základe výsledkov z nich sa nasadzovalo do šestnástkového pavúka s opravami. Pre vyhrávajúce dvojice to zaručovalo "beachový maratón". Mojím mix-partnerom bol Filip Hanák, Luckiným zase Korzo (náš tréner V.Procházka).
    V treťom kole sme sa stretli práve s Luckou a Korzom. V prvom sete to bol boj o každú loptu, ale nakoniec sme set vyhrali 24:22. V ďalšom priebehu zápasu už bolo badať na Korzovi náročnoť turnajového systému (hrali už tretí zápas v rade bez dostatočného oddychu) a druhý set sme už jasne vyhrali. Týmto sme postúpili do semifinále. Lucka s Korzom padli do opráv, ale už nemali dostatok sil na zdolanie súpera a obsadili konečné piate miesto.
    My sme sa v semi stretli s Orgim a Dianou, a výhrou 2:0 sme sa prebojovali do finále. Tam sme narazili na dvojicu Budaiová-Suja. V tuhom boji o "titul" sme si nedarovali ani jednu loptu zadarmo. Prvý set sme v dramatickej koncovke prehrali, druhý vyhrali a nasledoval rozhodujuci tajbrejk (hral sa do 15 bodov). Úvod nám vôbec nevyšiel. Prehrávali sme už 6:1 a 8:4 !!!, ale v ďalšom priebehu setu sa nám nakoniec veľkou bojovnosťou podarilo "vrátiť" do zápasu a za stavu 12:12 bolo vyrovnané. Nasledovala dramatická koncovka s bojom o každý bod. Nakoniec sme veľkou dávkou bojovnosti a šťastia ukončili set výsledkom 16:14. Znovu sa ukázalo, že zápas končí až posledným bodíkom. Potom už nasledovala len veľká radosť z víťazstva v turnaji - potešili aj hodnotné ceny pre viťazov ...
    Na záver chcem pochváliť Filipa za neskutočne bojovný výkon, keď bojoval nielen zo súpermi, ale aj s aktuálnou chorobou.

1. Michalovičová - Hanák
2. Budaiová - Suja
3. Orgonáš - Turkovičová

Výsledková rekapitulácia tímu Michalovičová, Hanák (CZE)

1.miesto,   Finále slov.zimnej ligy MIX,   Bratislava-Patrónka - 4.4.2010

04.04.2010    F    Michalovičová (SVK), Hanák (CZE)   /   Budaiová, Suja    2:1 (19:21, 21:17, 16:14)
04.04.2010    SF    Michalovičová (SVK), Hanák (CZE)   /   Turkovičová, Orgonáš    2:0 (21:15, 21:12)
04.04.2010    3.kolo    Michalovičová (SVK), Hanák (CZE)   /   Čižmárová, Procházka    2:0 (24:22, 21:11)
04.04.2010    2.kolo    Michalovičová (SVK), Hanák (CZE)   /   Čelinová, Kállay    2:0 (21:11, 21:9)
04.04.2010    1.kolo    Michalovičová (SVK), Hanák (CZE)   /   Mydlová, Janto    2:0 (21:13, 21:11)
04.04.2010    Skupina - 3.z.    Michalovičová (SVK), Hanák (CZE)   /   Sossová, Králik    2:0 (15:8, 16:14)
04.04.2010    Skupina - 2.z.    Michalovičová (SVK), Hanák (CZE)   /   Čelinová, Kállay    2:0 (15:4, 15:5)
04.04.2010    Skupina - 1.z.    Michalovičová (SVK), Hanák (CZE)   /   Čierna, Šušla    2:0 (15:11, 15:10)