Preskočiť opakujúce sa navigačné odkazy

Detail mediálnej správy

V Trnave pomôžu Monike Šimkovej

Typ správy:  internetový článok

Zdroj správy:  SVF, www.hittrnava.sk

Správa o:  Monika

19.11.2021

Televízny šláger mužov v nedeľu v Prešove, v Trnave pomôžu Monike Šimkovej

19.11.2021 - SVF

Víkendové zápasy ženskej extraligy sľubujú viaceré kvalitné zápasy. Prešovčanky privítajú hráčky Projektu RD SVF a budú sa snažiť po dvoch prehrách s bratislavskými tímami na víťaznú vlnu. Mladé reprezentantky v novembri ešte neodohrali súťažný zápas, a tak čaká divákov v Prešove určite napínavý duel, keďže zverenkyne trénera Romana Németha majú čo vracať mladým Slovenkám z úvodu ročníka.

Fanúšikovia Nového Mesta nad Váhom uvidia v mestskej športovej hale lídra tabuľky – Sláviu EU Bratislava, ktorá od prehry s Novým Mestom nad Váhom v 2. kole ťahá osemzápasovú víťaznú šnúru.

V Trnave sa pred televíznymi kamerami TV JOJ ŠPORT predstavia hráčky VKP Bratislava, v ktorých kádri už nepôsobí poľská legionárka Kinga Kaszprzak. Trnavčanky nastúpia pred zápasom v symbolických tričkách Hit4Mon, ktoré si budú môcť zakúpiť diváci nielen v trnavskej hale, ale aj cez emailom cez klub. Výťažok z predaja poputuje na rehabilitáciu ich bývalej hráčky Moniky Šimkovej, ktorú v USA postihol krutý osud a bojuje o svoje zdravie. „V našej prvej extraligovej sezóne 2016/2017 bola Monika Šimková na ihrisku veľkou pomocou. Teraz spojme sily a buďme my všetci nápomocní,“ povedal pred sobotňajším zápasom predseda VO HIT UCM Trnava Miloslav Duchoň. (viac o akcii nájdete tu: www.hittrnava.sk)


Keď život dáva najtvrdšie smeče

10 11.2021 - www.Hittrnava.sk

    Moniku Šimkovú som spoznal v našej premiérovej sezóne v ženskej extralige. Spoznal som v nej milé, usmievavé dievča, ktoré bolo výrazným prínosom na palubovke, ale taktiež kedykoľvek bolo treba, rada v klube pomohla. Po skončení sezóny sa vydala za svojim snom – študovať a hrať volejbal v USA. Pre úspešnú študentku Univerzity v Buffale a hráčku volejbalovej Divízie 1 sa však v lete život radikálne zmenil. Začiatkom augusta bola hospitalizovaná v nemocnici následkom agresívnej bakteriálnej infekcie. Jej stav sa prudko zhoršoval, infekcia napádala celý organizmus čoho dôsledkom bolo zlyhávanie viacerých orgánov. V snahe zachrániť Monike život bola, bohužiaľ, nutná amputácia oboch nôh. Vďaka skvelej starostlivosti lekárskeho personálu, ale aj vďaka podpore rodiny, známych a kamarátov sa Monikin stav po malých krôčkoch zlepšuje. Stále má pred sebou dlhú a náročnú cestu, ale ako Moniku poznám, je to športovkyňa s bojovným srdcom a pred žiadnou výzvou necúvne.Aj v čase, keď už študovala a hrala v USA nezabudla na Hit Trnava a keď bola na Slovensku, vždy som bol rád, keď sme sa stretli. Ani my na teba nezabúdame, Monika.
Všetci naši priaznivci, podporovatelia, kamaráti. Budem rád, ak spolu podporíme fond na Monikinu rehabilitáciu a pomoc v liečbe. Kúpou trička s logom “HIT4MON” prispejete na dobrú vec a získate okrem dobrého pocitu aj spomienkové tričko. Tak ako vo volejbale, aj v živote je dôležité mať okolo seba tých správnych spoluhráčov. Poďme pomôcť Monike a tento dôležitý zápas spolu vyhrať.

Miloslav Duchoň
predseda Hit Trnava

Tričká si môžete osobne kúpiť na extraligovom zápase v sobotu 20.11.2021 v Mestskej športovej hale v Trnave alebo objednať na e-mailovej adrese hit4mon@gmail.com.

(Cena trička 15 €/ks. V prípade zasielania poštou plus poštovné)