Preskočiť opakujúce sa navigačné odkazy

Detail mediálnej správy

Najlepší športovci Malaciek za rok 2022

Typ správy:  novinový článok

Zdroj správy:  www.malacky.sk, Malacký hlas 12/2023, Ľ.Pilzová

Správa o:  Peter

21.06.2023

Najlepší športovci mesta za rok 2022

21.6.2023, www.malacky.sk, Malacký hlas 12/2023, Ľ.Pilzová

    Stalo sa už tradíciou, že každoročne vyhlasujeme najlepších športovcov predchádzajúceho roka. Malacky aj takouto formou oceňujú tých, čo úspešne reprezentujú svoj klub aj naše mesto. Vyhlasovanie športovcov roka 2022 sa konalo 9.júna v kine a jeho veľmi vydarený priebeh ozdobil svojou prítomnosťou štvornásobný najlepší volejbalista SR, reprezentant SR a rodák z Malaciek Peter Michalovič.

    Ma pódiu sa striedali športové aj umelecké výkony. Okrem tradičných športov, ktoré sa pravidelne opakujú pri vyhodnocovaní (atletika, vodný motorizmus, box, stolný tenis), pribudli aj nové športy: latinskoamerické tance, parkúr, mažoretkový šport, akrobatický tanec.

    Primátor Juraj Říha všetkým oceneným poďakoval za reprezentáciu mesta a prirovnal šport k životu: "Každý má cieľ a prídu aj pády, ale dôležitá je energia a odhodlanie vstať a nenechať sa odradiť. ďakujem vašim rodičom a blízkym, že vás podporujú. Za každým vašim výsledkom je obrovská energia, vôľa a množstvo hodín tréningov." Jeho slová doplnil predseda športovej komisie Anton Pašteka: "Malacký šport ide dopredu. Nemusia to byť iba olympijské športy. Niekto sa venuje tancu, iný šachu. Každá takáto aktivita je užitočná."

    Ako povedal Peter Michalovič, budúcnosť malackého športu vidí pozitívne. "Najdôležitejšie je odhodlanie, talent, a vôľa ísť si za svojim cieľom," dodal.

    Podujatie v spolupráci s mestom pripravili Komisia pre šport a mládež MsZ a Centrum voľného času.FOTO: N.Jánošová, J.Hargaš