Preskočiť opakujúce sa navigačné odkazy

Detail mediálnej správy

Peter Michalovič bude pokračovať v Taliansku

Typ správy:  internetový článok

Zdroj správy:  SVF

Správa o:  Peter

02.10.2023

Peter Michalovič bude pokračovať v Taliansku

2.10.2023 - SVF


Peter Michalovič (s číslom 1) si naposledy obliekal dres gréckeho Syrosu. FOTO FIONIKAS SYROS

     Úradujúci Volejbalista roka 2022 Peter Michalovič si po šiestich rokoch zahrá opäť taliansku súťaž. Na zmluve sa dohodol s účastníkom A3 Smartsystem Fano. „Ide o veľmi ambiciózny klub. Z jeho strany prišla veľmi dobrá ponuka a nechcel som riskovať, že by som na nový klub čakal niekedy do decembra. Cieľom je vyhrať súťaž A3 a to bol hlavný dôvod, prečo ma angažovali,“ povedal nám po dohode s talianskym Fanom 33-ročný univerzál, ktorý strávil posledné dve sezóny v gréckom Foinikas Syros. „Taliansko je pre volejbal špičková krajina a dúfam, že budem môcť s Fanom dosiahnuť dôležité ciele. V Taliansku a aj v zahraničí som hral volejbal na vysokej úrovni. Teraz som naspäť v Taliansku a cítim sa veľmi dobre,“ povedal Peter Michalovič pre instagramový účet svojho nového zamestnávateľa.

     Pre slovenského reprezentanta to bude v Taliansku štvrtý klub, keď predtým pôsobil v Latine, Ortone a Vibe. Okrem Talianska pôsobil 200 centimetrov vysoký univerzál v Česku (Ostrava), Rusku (Jaroslavľ), Francúzsku (Nantes) a Grécku (Syros).

     Klub má od Michaloviča veľké očakávania. „Peter je hráč na vysokej úrovni a naše súťaže pozná veľmi dobre. Musíme byť schopní ho postupne začleniť do tímu, aby sme boli pripravení na súťaž,“ povedal tréner Fana Paolo Tofoli.

     Tretia najvyššia súťaž v Taliansku sa začína 15. októbra, keď Fano nastúpi na prvý zápas v Lecce.