Preskočiť opakujúce sa navigačné odkazy

Detail mediálnej správy

V Lieskovci víťazne Pokopec s Trubačom, druhý triumf Šipošovej a Elekovej

Typ správy:  internetový článok

Zdroj správy:  SVF

Správa o:  Lucia

18.07.2021

V Lieskovci víťazne Pokopec s Trubačom, druhý triumf Šipošovej a Elekovej

18.7.2021 - SVF


Najlepšie dvojice turnaja Summer Beach Tour v Lieskovci. FOTO: SVF

    Séria majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale Summer Beach Tour 2021 pokračovala cez víkend piatym podujatím - turnajom dvojhviezdičkovej kategórie v Lieskovci pri Zvolene. Pri neúčasti obhajcov vlaňajších titulov a suverénov doterajšieho priebehu série Mareka Ludhu s Ľubošom Nemcom a Barbory Tokošovej s Janou Šimanicovou sa z celkového triumfu tešili najvyššie nasadené dvojice - Patrik Pokopec s Michalom Trubačom a Ľubica Šipošová s Evou Elekovou. Víťazi prešli turnajom bez straty setu.

    Pokopec na predchádzajúcich turnajoch štartoval s Tomášom Patúcom, s ktorým sa vlani stali vicemajstrami SR, tentoraz sa tešil z úspechu po boku Trubača. Vo finále zvíťazili nad úspešnými kvalifikantmi Marekom Mečiarom a Matúšom Koncom, s ktorými sa stretli aj v treťom kole. Pre Pokopca a Konca mali súboje špeciálnu príchuť, keďže sú spoluhráči zo Spartaka Myjava.

    Mečiar a Konc nepremenili na zlato ani tretie finále, druhí skončili aj v Strážskom a Košiciach. Bronz po výhre v tajbrejku nad Kamilom Pavlinským a Martinom Petrom získali Ivan Povrazník a Marek Jány, ktorý s Ľubošom Nemcom ovládol turnaj v Košiciach.

    Šipošová a Eleková sa dostali do finále aj na piatom turnaji a po druhý raz sa dostali na najvyšší stupienok, predtým triumfovali aj v Strážskom. Vo finále si poradili s ďalšou skúsenou dvojicou Silvia Poszmiková, Lucia Michalovičová v súboji, v ktorom sa stretli štyri bývalé majsterky SR.Tretie miesto obsadili úspešné kvalifikantky Kristína Harmanová a Erika Rešutíková, v dueli o bronz zvíťazili 2:1 nad Silviou Murínovou a Kristínou Čiernou.

    Séria, ktorú tvorí deväť zastávok vrátane veľkého finále v Bratislave pri Eurovei (14. - 15. 8.), bude o týždeň pokračovať ďalším trojhviezdičkovým turnajom v Košiciach (24. - 25. 7.).

Summer Beach Tour 2021 (M-SR v pláž. volejbale) - Lieskovec pri Zvolene (2*):

MUŽI
Finále
: Patrik Pokopec, Michal Trubač - Marek Mečiar, Matúš Konc 2:0 (21:14, 21:13)
O 3. miesto: Kamil Pavlinský, Martin Petro - Ivan Povrazník, Marek Jány 1:2 (21:19, 20:22, 7:15)

Patrik Pokopec: "Som rád, že sme potvrdili rolu nasadených jednotiek, že sme vyhrali turnaj bez straty setu a aj osobne sa teším, že sa mi podarilo vyhrať turnaj po dlhšom čase. Do Lieskovca sa každý rok rád vraciam, je to tu veľmi dobre zorganizované. Zápasy na turnaji boli podobné v tom, že v prvom sete sme sa vždy viac ťahali a druhý set bol pre nás jednoznačnejší. Som rád, že sme vyhrali všetky tie ťažšie sety a že sme potvrdili pozíciu jednotiek."

ŽENY
Finále
: Ľubica Šipošová, Eva Eleková - Silvia Poszmiková, Lucia Michalovičová 2:0 (21:14, 21:19)
O 3. miesto: Kristína Harmanová, Erika Rešutíková - Silvia Murínová, Kristína Čierna 2:1 (18:21, 21:18, 15:8)

Eva Eleková: "S turnajom sme veľmi spokojné, sme veľmi rady, že sme to zvládli. Vyšiel nám aj finálový zápas, baby hrali veľmi pekne, potrápili nás. Turnaj bol perfektný, pre mňa špeciálny, keďže je to pre mňa prakticky domáca pôda, keďže som zo Zvolena. Malo to pre mňa špeciálnu atmosféru, prišli sa na mňa pozrieť kamaráti a rodina. Organizátorka Janka Tužinská je moja dobrá kamarátka, vždy to veľmi dobre zorganizuje, je tu pekný sprievodný program aj v rámci festivalu a veľmi príjemná atmosféra. Tešíme sa už na ďalšie turnaje."

Zápasy v turnaji dvojice Silvia Poszmiková, Lucia Michalovičová
18.7.

F
Šipošová Ľubica / Eleková Eva vs Poszmiková Silvia / Michalovičová Lucia 2:0 (21:14, 21:19)
SF
Poszmiková Silvia / Michalovičová Lucia vs Murínová Silvia / Čierna Kristína 2:0 (21:7, 21:10)

17.7.
3.kolo
Budaiová Valéria / Spevárová Andrea vs Poszmiková Silvia / Michalovičová Lucia 1:2 (13:21, 22:20, 10:15)
2.kolo
Poszmiková Silvia / Michalovičová Lucia vs Mézesová Viktória / Slezáková Lesia 2:0 (21:19, 21:15)
1.kolo
Batešková Daša / Vagaská Zuzana vs Poszmiková Silvia / Michalovičová Lucia 0:2 (11:21, 20:22)