Ve Final Four Českého poháru mužů 2012-13 také Ostrava

Typ správy:  internetový článok

Zdroj správy:  Radek Krpac, CVF

Správa o:  Peter

15.02.2013

Ve Final Four Českého poháru mužů 2012-13 vedle Jihostroje a Dukly také Ostrava s Příbramí

Článek vložil krpac, 15.2.2013

Takto se z triumfu v Českém poháru radovali hráči Ostravy v minulém roce

Ve Final Four Českého poháru mužů se v Mladé Boleslavi představí vedle českobudějovického Jihostroje a liberecké Dukly také volejbalisté Ostravy a Příbrami. Rozhodli o tom druhé odvetné čtvrtfinálové zápasy, ve kterých Ostrava porazila Havířov a Příbram se prosadila proti Brnu.

V utkání Ostravy s Havířovem stačil domácím volejbalistům k postupu jeden set a ten získali po dobrém výkonu hned v úvodní sadě. V dalších setech dal trenér Zdeněk Šmejkal příležitost hráčům, kteří stabilně v základní sestavě nenastupují, ti nicméně dokázali s Havířovem držet krok a dokonce ve dvou setech vyhrát. Ostrava porazila Havířov 3:1 (17,-26,22,25) a to znamená, že v Mladé Boleslavi ve finálovém turnaji nebude obhájce loňského prvenství chybět.

Pro nás důležitý a dobře odehraný první set. Potom dostali svou šanci mladí a zhostili se jí dobře. Kvalitní koncovka 4.setu a výhra 3:1 nás velmi těší,” hodnotil výkon svého týmu kapitán Ostravy Richard Mauler.

Potřebovali jsme vyhrát jeden set k postupu, to se nám podařilo hned v první sadě, potom dostali příležitost hráči z lavičky a ti dovedli utkání do vítězného konce,” dodal trenér VK Ostrava Zdeněk Šmejkal.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Zdeněk Haník a Václav Kotas.

Ve druhém čtvrtfinálovém utkání porazili příbramští volejbalisté Brno 3:0 (22,21,18) a zaslouženě postoupili do závěrečného turnaje.

Tip vyšel hlavnímu organizátorovi mladoboleslavského turnaje Jindřichu Lickovi stoprocentně. Ten tipoval před čtvrtfinálovými boji účastníky Final Four a hned lákal diváky na hvězdy Dukly, Jihostroje, Ostravy i Příbrami.
"Účastníky Final Four Českého poháru mužů jsou momentálně nejlepší čtyři týmy v extralize a tímto postupem do Final Four potvrzují svoji kvalitu. V těchto družstvech hraje i řada současných nebo bývalých reprezentantů České republiky – Pláteník, Mach, Zapletal, Novotný, Fila, Juračka (České Budějovice), Řezníček, Staněk, Správka, Kopáček (Liberec), dále reprezentant Slovenska – Michalovič (Ostrava), také reprezentant Venezuely Rojas (České Budějovice) a reprezentant Kanady Kaminski Adam (Dukla Liberec). Obhájcem poháru je tým VK Ostrava," řekl před týdnem Jindřich Licek.