Správa o:  Peter

05.09.2019

Slováci v príprave opäť úspešne. V Grécku vyhrali 3:0

05.09.2019 - SVF

Slovenskí volejbaloví reprezentanti pokračujú v úspešných výsledkoch v príprave na blížiace sa majstrovstvá Európy (12.-29. septembra). Zverenci trénera Andreja Kravárika zvíťazili v prvom z trojice prípravných duelov v Aténach nad domácim Gréckom 3:0. Oba tímy sa stretnú na tom istom mieste aj v piatok a v sobotu (vždy o 20.00 SELČ).

Pre slovenských reprezentantov sú zápasy v gréckej metropole generálkou na ME. Na európskom šampionáte sa Slováci predstavia siedmykrát za sebou a desiaty celkovo. V základnej B-skupine 24-členného turnaja nastúpia v Belgicku proti Španielsku, Rakúsku (v Bruseli), Srbsku, Belgicku a Nemecku (v Anverpách). Všetly zápasy Slovákov na ME odvysiela naživo RTVS na Dvojke.

Prípravný zápas mužov - Atény, Grécko (štvrtok):

Grécko - Slovensko 0:3 (-17, -24, -27)
Grécko: Protopsaltis 11, Papalexiou 7, Zoupani 13, Raptis 3, Petreas 4, Filipov 1, libero Kokkinakis (Papadopoulos 3, Stivachtis 0, Koumentakis 0, Voulkidis 2, Fragkos 4). Tréner: D. Andreopoulos.
SR: Krajčovič 7, Zaťko 7, Paták 11, J. Kováč 8, Michalovič 15, Kriško 8, libero M. Vitko (Ihnát 0, F. Palgut 0, Mačuha 0, Gavenda 2, Firkaľ 0). Tréner: A. Kravárik.

Andrej Kravárik, tréner SR: "So zápasom som spokojný až na pár situácií v druhom a treťom sete, kde sme mali jasnú prevahu a náskok, no nechali sme súpera sa dotiahnuť. Je to škoda, pretože počas celého zápasu sme boli jednozačne lepším tímom a zbytočne sme si situáciu skomplikovali. Som rád, že sme ustáli dve ťažké koncovky, je to dôležité aj na psychiku."

Slováci v piatok v Grécku s tesnou prehrou

06.09.2019 - SVF

Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli v druhom z trojice medzištátnych prípravných stretnutí v Aténach. Zverenci Andreja Kravárika po štvrtkovej výhre 3:0 v piatok domácim Grékom podľahli po maximálne vyrovnanom priebehu 1:3 (-25, 23, -23, -26). Záverečné meranie síl, ktoré je pre oba tímy generálkou na blížiaci sa kontinentálny šampionát EuroVolley 2019, je na programe v sobotu rovnako od 20.00 h SELČ.

V prvom sete Slováci odvrátili dva setbaly a sami mali jednu príležitosť set ukončiť (25:24), koncovku však lepšie zvládli Gréci. Záver druhej časti patril Slovákom, vyrovnali na 1:1. V treťom dejstve viedli Gréci 20:14, Slováci dokázali vyrovnať (22:22), ale na zisk setu nedosiahli. V koncovke štvrtého setu slovenskí reprezentanti vyrovnali z 19:22 na 24:24, odvrátili štyri mečbaly, ale piatu možnosť Gréci premenili na víťazstvo (28:26).

Slováci sa na európskom šampionáte predstavia v základnej B-skupine v Belgicku v Bruseli a Antverpách, prvý zápas ich čaká v piatok 13. septembra. Súpermi slovenských volejbalistov postupne budú Španieli, Rakúšania, Srbi, domáci Belgičania a Nemci, všetky súboje SR odvysiela RTVS v priamych prenosoch na Dvojke.

Prípravný zápas mužov - Atény, Grécko (piatok):

Grécko - SLOVENSKO 3:1 (25, -23, 23, 26)
Zápas trval 113 minút.
Grécko: Petreas 7, Stivachtis 0, Protopsaltis 17, Pelekudas 7, Zupani 19, Raptis 17, liberá Zisis a Kokkinakis (I. Papadopulos 1, Kumentakis 0, Vulkidis 1, Papalexiu 0). Tréner: D. Andreopulos.
SR: J. Kováč 11, Michalovič 11, Kriško 20, Krajčovič 10, Zaťko 2, Paták 8, libero M. Vitko (F. Palgut 0, Gavenda 10, Ondrovič 0, Ihnát 0, Firkaľ 6, Mačuha 0). Tréner: A. Kravárik.

Andrej Kravárik, tréner SR: "V druhom zápase prišla prehra v koncovkách, s výkonom nie som spokojný. Počas celého zápasu sme boli o krok za súperom, nevýrazní na príjme, v útoku. Sme stále v príprave na ME, prehra prišla asi v pravú chvíľu. Na šampionáte program nebude ľahší, na únavu sa vyhovárať nemôžeme. V niektorých situáciách sme dokázali zmazať manko, ale v koncovkách to nebolo v potrebnom tempe. Zajtra nás čaká tretie stretnutie, nechceme nič nechať na náhodu. Chceme sa skoncentrovať na náš výkon a ukázať väčšiu bojovnosť."

Slováci prehrali v generálke na ME v Grécku 2:3, nevyužili dva mečbaly

07.09.2019 - SVF

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v sobotu večer v poslednom z trojice medzištátnych prípravných stretnutí v Aténach s domácim Gréckom 2:3. Zverenci Andreja Kravárika viedli v rozhodujúcom piatom sete 14:12, ale nevyužili dva mečbaly a napokon prehrali 15:17. Zápasy v Grécku boli pre slovenských volejbalistov poslednými pred budúcotýždňovými majstrovstvami Európy. V Aténach vyhrali Slováci 3:0 a prehrali 1:3 a 2:3.

Na európskom šampionáte sa Slováci predstavia v základnej B-skupine v Belgicku v Bruseli a Antverpách, prvý zápas ich čaká v piatok 13. septembra proti Španielsku. Ďalšími súpermi slovenských volejbalistov budú Španieli, Rakúšania, Srbi, domáci Belgičania a Nemci, všetky súboje SR odvysiela RTVS v priamych prenosoch na Dvojke. Po návrate z Grécka sa tím usadí krátko v Bratislave, do dejiska ME odlieta v stredu ráno.

Prípravný zápas mužov - Atény, Grécko (sobota):

Grécko - SLOVENSKO 3:2 (-21, 14, -18, 20, 15)
Zápas trval 107 minút.
Grécko: Petreas 13, Stivachtis 4, Protopsaltis 1, Pelekudas 10, Zoupani 14, Fragkos 12, liberá Kokkinakis a Zisis (Raptis 1, I. Papadopulos 1, Koumentakis 13, Voulkidis 1, Papalexiu 3). Tréner: D. Andreopulos.
SR: Paták 7, Ondrovič 1, Michalovič 7, Lux 13, Krajčovič 8, Zaťko 2, liberá M. Vitko a Ihnát (J. Kováč 8, Kriško 0, F. Palgut 2, Gavenda 15, Firkaľ 8, Mačuha 4). Tréner: A. Kravárik.

Andrej Kravárik, tréner SR: "V piatom sete sme mali navrch, v závere sme mali dva mečbaly, o ktoré sme však prišli po našich chybách. Gréci sa dostali do hry a napokon to dotiahli do víťazstva. Šancu dnes dostali aj chlapci z lavičky. Boli to veľmi nevyrovnané sety, v jednom sme jasne dominovali, v každej činnosti sme boli jasne lepší, ale v ďalšom to bolo naopak. Tam máme veľké rezervy a na tom musíme v posledných dňoch popracovať. Na druhej strane som rád, že chlapci sú v dobrej fyzickej kondícii a na šampionát sme nastavení celkom slušne. Škoda, že sme prehrali posledný zápas pred majstrovstvami Európy, ale treba sa sústrediť na začiatok šampionátu a najmä na dôležité súboje so Španielskom a Rakúskom."