Trnava vyhrala v Pezinku zlatý set a skončila siedma

Správa o:  Monika

21.04.2017

Zdroj: SVF + kluby, 21.04.2017

Trnava obsadila v nováčikovskej sezóne 7. miesto. FOTO: Peter Vaclavek

Volejbalistky Hit UCM Trnava obsadili vo svojej nováčikovskej sezóne konečné 7. miesto. Tím Pavla Bernátha síce prehral v piatkovej odvete na palubovke VTC Pezinok 1:3, ale zlatý set vyhral v pomere 15:13. Prvý zápas vyhrala Trnava doma 3:0.

o 7. miesto - odveta:
VTC Pezinok - Hit UCM Trnava 3:1 (16, 20, -24, 22) - Zlatý set 13:15
Zápas trval: 100 minút. Rozhodovali: A. Gerboc a M. Pivarček
/prvý zápas 0:3, 7. miesto obsadila Trnava, 8. Pezinok/

Pezinok: Ella Erteltová 2, Fartelová 12, Marjenková 18, Jelínková 29, Tereňová 12, Emma Erteltová 2, liberá Kačerjaková a Kinclová (Beneková 1, Kováčová 2). Tréner: J. Hančák.
Trnava: Snopková 3, Kostelanská 13, Režná 15, Šimková 14, Behúnová 7, Melišová 6, libero Plančíková (Kočišová 0, Doluda 8, Rusnáková 1). Tréner: P. Bernáth.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k siedmemu miestu. Odohrali sme veľmi slušný zápas, hrali sme disciplinovane a takticky presne ako sme si to povedali na porade. Škoda, že sme poľavili v koncentrácii počas tretieho setu a na začiatku štvrtého, ale na druhej strane sme sa dokázali vrátiť do zápasu. Zlatý set bol viac-menej o dvoch loptách, trocha o šťastí a v našom prípade aj o menších skúsenostiach. Dievčatám a realizačnému tímu ďakujem za odvedený výkon počas celej sezóny, ktorú sme odohrali celkom slušne. V play off nám chýbalo asi trocha viac šťastia, skúsenosti a odvahy, hrali ho mladé hráčky, ktorých čas na výsledok určíte ešte len príde."

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Do zápasu sme vstúpili vlažne. Pezinok bol perfektne pripravený a nedal nám zo začiatku zápasu šancu. Prestriedali sme a zápas sa trošku vyrovnal. V zlatom sete nám konečne vyšiel taktický zámer a súpera sme zablokovali, čo rohodlo. Vybojovali sme 7. miesto, ktoré beriem ako odmenu za našu trpezlivosť. Chcem sa poďakovať hráčkam a realizačnému tímu za sezónu. Budem na ňu rád spomínať, bola srdečná!"