Slováci prehrali v prvom prípravnom zápase vo Fínsku 1:3

Zdroj správy:  SVF

Správa o:  Peter

04.06.2016

Zdroj: SVF - 4.6.2016

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v sobotňajšom prípravnom zápase v Jyväskylä s domácim Fínskom 1:3. V dodatkovom sete vyhrali Slováci 17:15. V nedeľu sa obaja súperi stretnú na tom istom mieste o 16:00 SELČ. Oba tímy sa pripravujú na Svetovú ligu.

Prípravný zápas v Jyväskylä - sobota:
Fínsko - Slovensko 3:1 (35:33, 21:25, 25:17, 25:18) - dodatkový set 15:17
Zápas trval: 118 minút, 896 divákov.

Fínsko: Seppanen 3, Kaurto 16, Ojansivu 26, Krastins 9, Siirila 11, Tervaportti 5, liberá Kerminen a Hakala (Makinen 0, Helenius 7, Ropponen 0). Tréner: T. Sammelvuo.

SR: Paták 14, Prešinský 13, Mlynarčík 14, Chrtiansky 14, Kohút 9, Palgut 3, libero Kubš (Ondrovič 0, Kriško 0, Michalovič 3, Halaj 0, Mikula 1). Tréner: M. Palgut.

Zostava SR v dodatkovom sete: Mikula 2, Ondrovič 1, Michalovič 3, Kriško 0, Kohút 5, Halaj 0, libero Turis.