Zdroj správy:  SVF,Tibor Štrajánek, COP Nitra

Správa o:  Monika

22.09.2015

Zdroj: SVF,Tibor Štrajánek, COP Nitra - 22.09.2015

Mládežnícke tímy COP Nitra odohrali v dňoch 17 - 18. septembra priateľské zápasy v Prostějove a v Brne.

17. septembra - Prostějov:
Agel Prostějov - COP Nitra Juniorky 2:2 (25:19, 25:14, 24:26, 20:25)
Zostava COP: Kočišová, Šimková, Veliká, Zimová, Körmendyová, Romancová, liberá Pisarčiková a Jaščurová (Balcová, Salamonová, Magdinová, Kupčiová). Tréner: T. Štrajánek.
Najviac bodujúce hráčky: Šimková 13, Zimová 13, Veliká 10

Začiatok zápasu nám nevyšiel, hrali sme nekoncentrovane, postupne sme sa rozohrali, robili sme menej chýb na prihrávke a vyrovnali stav na 2:2. Pre nedostatok času sme neodohrali piaty set.

18. septembra - Brno:
MSC Brno - COP Nitra Juniorky 3:1 (25:20, 23:25, 25:20, 25:17)
Zostava COP: Kočišová, Šimková, Veliká, Zimová, Körmendyová, Romancová, liberá Pisarčiková a Jaščurová (Balcová, Salamonová, Magdinová). Tréner: T. Štrajánek.
Najviac bodujúce hráčky: Veliká 18, Šimková 14, Zimová 14

Proti kvalitnému súperovi zo strediska centralizovanej prípravy sme odohrali zápas, v ktorom sme v každom sete doťahovali náskok súpera. Iba v druhom sete sa nám podarilo otočiť skóre zásluhou dobrého podania a zlepšenej obrany.

KP Brno - COP Juniorky 0:3 (27:29, 24:26, 22:25)
Zostava COP: Kočišová, Šimková, Veliká, Zimová, Körmendyová, Romancová, liberá Pisarčiková a Jaščurová (Balcová, Salamonová, Kupčiová). Tréner: T. Štrajánek.
Najviac bodujúce hráčky: Šimková 16, Zimová 15

Vo vyrovnanom zápase sa rozhodovalo v koncovkách setov, ktoré sme zvládli lepšie my hlavne zásluhou dobrého podania a bezchybnou hrou v útoku. V niektorých zápasoch dostali možnosť hrať aj hráčky v kadetskom veku (Kupčiová, Magdinová a Körmendyová), ktoré striedavo hrali aj s kadetkami.