25.11.2014

Kadetky prehrali v príprave s UKF Nitra 1:3

Zdroj: SVF, 25.11.2014

Slovenská reprezentácie kadetiek.

Slovenské kadetské reprezentantky (U 18) prehrali v utorok v prípravnom zápase s UKF Nitra 1:3. V stredu čaká zverenkyne trénera Ladislava Popeláša o 16:30 ďalší prípravný zápas, tentokrát proti COP Nitra.

SVK 98 - UKF Nitra 1:3 (-7,23,-21,-16)
SVK: Sedláčková, Šimková, Adamovičová, Šunderlíková, Fričová, Cigániková, libero Španková (Ramajová, Veliká, Balcová, Kucháriková, Kormendyová, Pisarčíková, Stumpelová)

Ladislav Popeláš, tréner SR: Do zápasu sme vstúpili ako vyplašené veveričky a kazili sme prakticky všetko, na čo sa nám podarilo siahnuť. Aj úvod druhého setu bol podobný (0:5). Potom sme sa konečne otriasli a vyrovnali hru. Pri podaní Cigánikovej sme vyrovnali na 11:11 a po neskoršom ese Šunderlíkovej, sme prvýkrát viedli (16:15). Set sme napokon v koncovke aj vyhrali. Tretí set nám súper ušiel z 12:16 na 12:21 a aj keď sme potom ešte bojovali a náskok stiahli, set už patril skúsenejším Extraligistkám. Vo štvrtom sete nastala rozhodujúca pasáž už za stavu 4:3, keď nepresnosti najmä na prihrávke, znamenali únik UKF na 4:12. Tento bodový rozdiel sa nám už zmazať nepodarilo a prehrali sme 1:3. Až na prvý set, sme sa však celkom slušne proti oveľa starším hráčkam držali.

Kadetky v ďalšom prípravnom zápase prehrali s COP Nitra 1:3

Zdroj: SVF, 26.11.2014

Záber z duelu medzi SVK 98 - COP Nitra 1:3.

Slovenské kadetské reprezentantky (U 18) prehrali v stredu v ďalšom prípravnom zápase s COP Nitra 1:3. Vo štvrtok čakajú zverenkyne trénera Ladislava Popeláša až dva zápasy, o 9:30 proti BVK Bratislava v nitrianskej hale Olympia a poobede o 17:30 v Pezinku.

SVK 98 - COP Nitra 1:3 (-18,-19,19,-16)
SVK: Ramajová, Šimková, Adamovičová, Šunderlíková, Balcová, Cigániková, libero Španková (Sedláčková, Veliká, Kormendyová, Fričová, Kucháriková). Tréner: L. Popeláš.

Ladislav Popeláš, tréner SR: Dnešný zápas nám mal pomôcť vyriešiť niektoré nedostatky v našej hre. Opak bol však pravdou. Vynorili sa ďalšie a ďalšie nedostatky a hlavne otázniky. Citeľné to bolo najmä v obranných činnostiach. Útočne a prihrávačsky sme až tak za skúsenejším súperom nezaostávali, no realizácia našej obrannej činnosti mala veľké trhliny. Skúšali sme síce nový obranný systém, vyhrali sme znova s extraligistom set, no s realizáciou mojich taktických pokynov nie som spokojný. Dievčatá častokrát nevedeli prepnúť z programu 1 na program 2. Toto keď neodstránime, tak budeme v januári trpieť."

Kadetky vyhrali v príprave nad BVK Bratislava 3:2

Zdroj: SVF, 27.11.2014

Slovenské kadetské reprezentantky (U 18) vyhrali vo štvrtok v ďalšom prípravnom zápase nad BVK Bratislava 3:2. Zápas sa hral v nitrianskej hale Olympia. Ešte dnes čaká zverenkyne trénera Ladislava Popeláša ďalší duel o 17:30 v Pezinku.

SVK 98 - BVK Bratislava 3:2 (-22,21,23,-20,12)
SVK: Sedláčková, Šimková, Adamovičová, Šunderlíková, Veliká, Cigániková, libero Španková (Ramajová, Fričová, Balcová, Kucháriková, Romancová, Zimová, Pisarčíková). Tréner: L. Popeláš.

Ladislav Popeláš, tréner SR: "Družstvo BVK pricestovalo s "omladinou", čo sa nám však určite viacej hodilo, ako keby prišli v plnej sile. S podobným tipmi družstva sa totiž stretneme v januárovej kvalifikácii, takže ako príprava na ňu, mal tento zápas veľký význam. V prvom sete sme pokračovali v zdokonaľovaní nového obranného systému, čo sa nám aj počas zápasu podarilo. Chybou, ktorá nás stála set, bolo našich päť pokazených podaní. Druhý set sa to už zlepšilo a vyhrali sme ho. Najlepšie sme hrali v treťom sete, v ktorom sme viedli 18:10 a ešte aj 24:17. Zbytočným uvoľnením a stratou koncentrácie, sme však skoro o tento set prišli. Toto sa nám stávať nemôže! Štvrtý set sme si pokazili v jeho závere. Od stavu 18:19, sme nepochopiteľne nedodržali stanovený obranný systém, za čo sme následne pykali. Posledný set sme odohrali celý pozorne a dievčatá dodržali aj taktické pokyny, takže sme sa v ňom v podstate jasne presadili a zvíťazili. Poobede nás čaká najsilnejší súper tohto prípravného týždňa - VTC Pezinok, ktorému sa však určite pokúsime vzdorovať a hlavne sa pokúsime ešte viac doladiť našu obrannú hru."

Kadetky na záver prípravného bloku prehrali v Pezinku 1:3

Zdroj: SVF, VTC Pezinok, 28.11.2014

Slovenské kadetské volejbalové reprezentantky (U18) prehrali v poslednom prípravnom zápase na palubovke extraligového VTC Pezinok 1:3. Celkovo odohrali mladé reprezentantky štyri zápasy s COP Nitra (1:3), UKF Nitra (1:3), BVK (3:2) a teraz s Pezinkom (1:3).

VTC Pezinok - SVK 98 3:1 (-18, 18, 13, 14)
Pezinok: Fábryová 10, Kostelanská 15, Grolmusová 11, Becková 8, Glóriková 6, Hinzellerová 13. Tréner: P. Bernáth.
SVK: Sedláčková 3, Fričová 6, Adamovičová, Šunderlíková 8, Veliká 5, Cigániková 10, libero Španková 55% (Šimková 5, Ramajová, Romancová 2, Balcová 3, Kucharíková 1). Tréner: L. Popeláš.

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Súper nás príjemne prekvapil. Hral veľmi slušne na bloku a v obrane a keď mal prihraté, tak dobre útočil. Začali sme nekoncentrovane, ale súper postupne začal odchádzať na prihrávke a hralo sa nám jednoduchšie. V každom prípade to bolo príjemné spestrenie pre nás. Držím im palce v kvalifikácii."

Ladislav Popeláš, tréner SR: "Podali sme celkovo veľmi slušný výkon. V poslednom prípravnom zápase v tomto bloku, nás čakal najťažší súper. Zápas sme však začali veľmi dobre a extraligistu sme držali od siete výborným podaním. Dobrou hrou po dohrávaných loptách sme tiež získavali body a úvodný set sme tak pomerne ľahko získali. V druhom sete nám ušiel úvod (2:7) a aj keď sme súpera potom stiahli (12:15), záverečná pasáž nám už nevyšla. V treťom a vo štvrtom sete už domáce Malokarpatčanky viac pritlačili nielen podaním, no aj na sieti a aj keď sme bojovali, na lepšieho súpera to už nestačilo. Predvedeným výkonom sme však určite nesklamali. Vyskúšali sme v každom sete aj variant s dvojitým striedaním, čo mi prinieslo tiež iba pozitívne poznatky pred blížiacou sa kvalifikáciou."