Extraliga žien: Aj Pezinok už našiel premožiteľa

Zdroj správy:  SITA, SVF

Správa o:  Lucia

22.10.2006

Zdroj: SVF, SITA, 22.10.2006

Po víkendovom dvojkolovom programe volejbalovej extraligy žien už prehru v novom ročníku poznajú všetci jej ôsmi účastníci. Ako posledný našiel premožiteľa v sobotňajšom dueli 5. kola v bratislavskom PKO líder tabuľky z Pezinka, ktorý sa vo výbornom zápase musel skloniť pred domácimi hráčkami Doprastavu.

Extraliga - ženy:
5. kolo

MŠK Žiar nad Hronom - VO TJ Strojár Malacky 1:3 (16, -19, -21, -17)
96 minút, rozhodovali: Matúš a Matis, 70 divákov
MŠK: Adamicová, Dobrovičová, Škriniarová, Frindtová, Drozdová, Štefančová, libero Osvaldtová, (Šárniková, Bieliková, Gnebusová, Volfová)
Strojár: Nemečkayová, Šimšíková, Grófová, Ďuržová, Michalovičová, Ferancová, libero Snopková (Hasonová, Kristiníková, Máteová)

Zápas družstiev z dolnej polovici tabuľky začal jednoznačne v prospech domácich hráčok, ktoré za 22 min vyhrali prvý set. Hráčky MŠK boli jednoznačne lepšie (viedli postupne 10:4, 19:11) v útoku, na bloku i na podaní a príjme. Po prestávke vyšlo na ihrisko akoby iné domáce družstvo, hráčky začali robiť zbytočné chyby, nedokázali dôrazne zaútočiť, zlyhávala spolupráca v poli, (postupne prehrávali 6:11 a 15:20), čo hostky využili a vyrovnali stav zápasu. V treťom sete Žiarčanky držali krok so súperom do stavu 12:13, ale potom Záhoráčky získali menší náskok (18:15), ktorý si udržali až do konca setu. V poslednom dejstve síce domácim nebolo možné uprieť snahu, ale nedokázali otočiť vývoj zápasu, pretože mali zrazu problémy s vlastnou komunikáciou na ihrisku, príjmom a hlavne nedokázali po nedobrom príjme a následne aj náhre dôrazne a efektívne zaútočiť.

6. kolo
VO TJ Strojár Malacky - Slávia VM Bratislava 2:3 (14, -17, 27, -27, -8)
130 minút, rozhodovali: M. Sarka a Dovičovič, 100 divákov
Strojár: Nemečkayová, Michalovičová, Ďuržová, Grófová, Ferancová, Šimšíková, liberka Snopková (Hasonová, Kristiníková)
Slávia VM: Frigmanská, Tomšíková, Hrončeková, Dudíková, Forgáčová, Mačurová, liberka Opatovská (Keltošová, Paňková)

Malačanky sa nestačili diviť ako ľahko sa im podarilo získať prvý set. Slávistky pôsobili po dlhej ceste z Košíc unaveným dojmom, robili veľa vlastných chýb a nekládli súperkám takmer žiaden odpor. Ich chvíľa prišla až v polovici druhého setu, kedy si vybojovali štvorbodový náskok. Vďaka zlepšenej hre set vyhrali 25:17 a vyrovnali stav zápasu na 1:1. Tretí set bol od začiatku do konca veľmi vyrovnaný a vyvrcholenie prišlo v nervydrásajúcej koncovke. Za stavu 24:21 pre bratislavské družstvo sa zdal byť set rozhodnutý. Malačanky však zbrane nezložili a pri podaní Ferancovej vyrovnali. Zlepšená hra v poli a razantný útok im pomohli vybojovať aj rozhodujúci dvojbodový rozdiel pri stave 29:27. Hráčky Slávie si však prehru nechceli pripustiť a do štvrtého setu nastúpili opäť plne koncentrované. Malačanky počas celého setu prehrávali, ale koncovku dokázali opäť zdramatizovať, keď päťbodové manko z 19:24 pri podaní Grófovej otočili na 24:24. Dievčatá z Malaciek bojovali v poli, zodpovedne hrali na sieti aj v útoku. Avšak aj keď set skončil v rovnakom pomere ako predchádzajúci, víťaza mal iného. O všetkom rozhodol až tajbrejk, Na ten už Malačankám nezostalo dostatok síl, fyzických i psychických. Tak ako v celom zápase i v poslednom sete Sláviu podržala liberka Opatovská. Jej bezchybný príjem a výborná hra v obrane dodávali istotu ostatným spoluhráčkam. Bratislavčanky bez väčších problémov vyhrali 15:8 a odviezli si body za víťazstvo v celom zápase. "Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Čakali sme náročný zápas, lebo v sobotu sme hrali ťažký duel v Košiciach, kde sa tiež rozhodovalo v piatom sete. Dievčatá boli iste unavené a to sa prejavilo v prvom sete, kde sme hrali nezodpovedne. Postupne sme však pridali a robili menej chýb, ako domáce. V piatom sete sme mali pevnejšie nervy," tešil sa z triumfu po druhom päťsetovom maratóne v priebehu dvoch dní tréner Slávie VM Ľubomír Petráš. Jeho kolegyňa z malackej lavičky Michaela Cibulová naopak ľutovala: "Škoda, že sme nedotiahli do víťazstva štvrtý set. Myslím, že táto strata nás položila a prejavila sa v rozhodujúcom sete. V ňom rozhodol zlepšený útok Slávie. Chýbala nám stabilná nahrávačka Dorková, ktorá je zranená a jej absencia nám do istej miery uškodila."