MEVZA Cup: Kadetky prehrali dve päťsetové bitky

Zdroj správy:  F. Hudec, SVF, L. Popeláš

Správa o:  Monika

28.12.2013

Zdroj: Filip Hudec, SVF, Ladislav Popeláš, 28. 12. 2013

V slovinskom Maribore sa v sobotu začal tradičný turnaj mládežníckych reprezentácií krajín stredoeurópskej zóny MEVZA Cup. V prvom dni sa darilo len slovenským juniorom pod vedením Miroslava Paguta, ktorí nestratili ani set a zdolali Česko a Rakúsko. Juniorky pod taktovkou Jaroslava Vlka prehrali 0:3 s Maďarskom a 2:3 s Rakúskom. Zverenci Erika Gábora, slovenskí kadeti, prehrali zhodne 1:3 so Slovinskom aj s Maďarskom. Kadetky pod vedením Ladislava Popeláša prehrali dva päťsetové zápasy so Slovinskom a Maďarskom.

KADETKY
sobota:

Slovinsko - SLOVENSKO 3:2 (-23, 22, -13, 17, 9)
Česko - Rakúsko 3:1 (23, 18, -24, 24)
Rakúsko - Slovinsko 3:2 (16, -23, 24, -21, 13)
SLOVENSKO - Maďarsko 2:3 (17, 23, -21, -26, -13)

- Slovinsko 98 2:3 (23,-22, 13,-17,-9)
SR 98: Fričová 14, Cigániková 8, Ramajová 3, Balcová 14, Šimková 16, Adamovičová 10, libero Pisarčíková (Grófová 1, Kucharíková 3, Veliká 0, Körmendyová 0). Tréner: L. Popeláš.
Ladislav Popeláš, tréner SR: "Po vyrovnaných dvoch setoch sa v tom ďalšom Slovenky výborne rozbehli a jednoznačne nad svojím súperom vyčnievali. Nezachytili však druhú polovicu štvrtého setu, čo ich napokon pravdepodobne pripravilo o víťazstvo v tomto úvodnom stretnutí turnaja."

Slovensko 98 - Maďarsko 98 2:3 (17,23,-21,-26,-13)
SR 98: Fričová 4, Cigániková 10, Ramajová 5, Balcová 18, Adamovičová 13, Šimková 13, liberá Španková a Pisarčíková (Grófová, Kucharíková 2, Veliká 2, Körmendyová 1). Tréner: L. Popeláš.
Ladislav Popeláš, tréner SR: "Úvodný set mali Slovenky impozantný a jednoznačne v ňom dominovali. Vo svojej dominancii pokračovali aj v druhom sete, v ktorom viedli už 18:10. Nepochopiteľné poľavenie ich však stálo nakoniec veľa síl, aby tento set získali v koncovke pre seba. Maďarské rovesníčky sa rozohrali, neuveriteľne dobre začali brániť v poli a keď za stavu 16:16 v 3.sete, začali Slovenkám unikať, nebolo sa čomu čudovať. Razom bolo 16:22 a set sa stal ich korisťou. Navyše sa zranila dovtedy stabilne dobre prihrávajúca a brániaca Fričová (členok), čo tiež neprinieslo pokoj do slovenských vôd. Vo 4.sete Slovenky len stále bodovo doťahovali súpera, čo sa im aj v závere podarilo a vypracovali si aj jeden mečbal (24:23), no koncovka bohužiaľ patrila bojujúcim Maďarkám. Do piateho setu vstúpili Slovenky vynikajúco. Viedli už 9:5, no ani to nakoniec nestačilo na ich víťazstvo. Chyby na prihrávke, nepresná nahrávka a viacmenej bez útoku, boli dôsledkom toho, že na konci sa opäť radoval súper."