Zdroj správy:  F. Hudec, SVF, L. Popeláš

Správa o:  Monika

11.04.2014

Zdroj: F. Hudec, SVF, L. Popeláš, 11. 04. 2014

Spoločná fotografie slovenských družstiev v Espinho.

Slovenským tímom sa podarilo na majstrovstvách sveta stredných škôl vo volejbale v portugalskom meste Espinho postúpiť medzi najlepších 16 tímov. V skupine mali bilanciu jedno víťazstvo a jedna prehra chlapci (ŠG Trenčín) aj dievčatá (ŠG Nitra). Na MS hrajú volejbalisti a volejbalistky narodení v roku 1996 a neskôr. Slovenské chlapčenské družstvo vedie tréner Jozef Socha a dievčenský tím koučuje Ladislav Popeláš.

Chlapci najskôr prehrali s Tureckom 0:2, ale v kľúčovom zápase o postup zdolali Nemecko 2:0. V sobotu sa v 2. kole stretnú o 11:00 miestneho času s Poľskom. Dievčatá takisto začali prehrou, keď nestačili na Ázijčanky z Taipeiu. Druhý duel však zvládli a po víťazstve nad Izraelom postúpili do 2. kola, v ktorom narazia na Brazíliu (9:00).

DIEVČATÁ:
Slovensko (Nitra)
- Chinese Taipei 0:2 (-15,-5)
SVK: Kočišová, Vendéghová, Stümpelová, Nináčová, Balcová, Chrenková, liberá Jaščurová a Ružbaská (Šimková, Salamonová, Slováková, Samašová)

Slovensko (Nitra) - Izrael 2:0 (10,20)
SVK: Kočišová, Vendéghová, Stümpelová, Nináčová, Balcová, Chrenková, libero Jaščurová (Šimková, Salamonová, Samašová, Ružbaská)
Ladislav Popeláš, tréner SR: "Úvodný set sme boli správne vyhecovaní a doslova sme súpera sfúkli do Oceánu. Druhý set bol vyrovnanejší a dokonca sme ho do polovice prehrávali o 2-3 body. Dievčatá však včas zapli, vývoj setu otočili a po bloku najmladšej hráčky Stümpelovej, sme sa mohli radovať z postupu do najlepšej 16-ky turnaja."

Ďalší výsledok: Izrael - Taipei 0:2 (-8, -6)