Kadetky zdolali Nemky a prehrali s Bulharskom

Správa o:  Monika

19.06.2014

Zdroj: SVF, 19. 06. 2014

Slovenské kadetky počúvajú rady svojho trénera Ladislava Popeláša.

Slovenské kadetské reprezentantky (ročníky 1998/1999) majú za sebou druhý deň na kvalitne obsadenom Turnaji olympijských nádejí v Břeclavi. Vo štvrtok zverenkyne trénera Ladislava Popeláša zdolali Nemecko 3:1 a potom prehrali s Bulharskom 0:3. V piatok sa naše volejbalistky stretnú s Ruskom a v sobotu sa bude hrať o umiestnenie.

Slovensko 98 – Nemecko 98 3:1 (25,18,-20,23)
SVK: Ramajová 4, Balcová 7, Adamovičová 5, Šunderlíková 7, Šimková 12, Cigániková 21, libero Pisarčíková (Fričová 1, Chymičová, Veliká, Stumpelová 3)

Ladislav Popeláš, tréner SR: "Úvod zápasu síce patril Nemkám, ktoré viedli už 10:15, no pri podaní Cigánikovej, sa nám podarilo otočiť na 16:15. Potom sme sa so súperom ťahali bod po bode až do koncovky, v ktorej sme využili náš druhý setbal. Vstup do druhého setu sme mali impozantný. “Raketové” podanie Cigánikovej nás odrazilo na 8:0 a tento náskok sme si až do konca setu ustrážili. V treťom sete sa o jeho osude rozhodlo pri stave 16:16, keď nám pár akcií nevyšlo a Nemky uskočili na 16:21, čo sa nám už zmazať nepodarilo. Štvrtý set sa nám na začiatku vôbec nedarilo. Smečované podanie nemeckej hráčky nám robilo neuveriteľné problémy a čoskoro bolo 3:9. Balcovú vystriedala na prihrávke Fričová, dievčatá zabrali a onedlho vyrovnali na 12:12. Družstvá sa potom, rovnako ako v úvodnom sete, ťahali bodovo pri sebe až do samotného záveru, kde sme to boli znova my, na koho stranu sa priklonilo väčšie športové šťastie a po útoku zo zóny VI (Šimková), sme sa mohli tešiť z ďalšieho víťazstva na tomto kvalitnom turnaji."

SLOVENSKO - Bulharsko 0:3 (-14, -16, -19)
SVK: Ramajová, Balcová 9, Adamovičová 2, Šunderlíková 3, Šimková 2, Cigániková 4, libero Pisarčíková (Fričová 4, Chymičová, Veliká 1, Kormendyová 1, Stumpelová)

Ladislav Popeláš, tréner SR: "V tomto zápase nám nevychádzalo absolútne nič. Pokazili sme až 16 podaní (z 50), prihrávali sme veľmi zle, nahrávačky to potom nijako nevylepšili a obrana v poli nám tiež veľmi nevychádzala. Ako tak sme ešte zahrali v treťom sete, v ktorom sme viedli ešte 12:9, no pokazené podanie Cigánikovej a séria zlých prihrávok, znamenala zmenu stavu na 12:17 a koniec našich ďalších nádejí. Odohrali sme svoj najhorší zápas od augusta 2013, kedy som s touto partiou začal pracovať. Zajtra nás čakajú silné Rusky, na ktoré sa pokúsime lepšie, hlavne vnútorne, pripraviť a opäť dať do hry srdce a vrátiť sa k hre, na ktorej už tak dlho pracujeme."