Kadetky na záver potrápili Poľky. Prehrali až v tajbrejku

Správa o:  Monika

25.08.2014

Zdroj: SVF, 25.08.2014

Slovenské kadetky odohrali tri zápasy v Poľsku.

Slovenské kadetské reprezentantky prehrali v poslednom treťom zápase na príprave v Poľsku s domácimi reprezentantkami 2:3.

3. prípravný zápas kadetiek:
Poľsko 98 - Slovensko 98 3:2 (17, 18, -22, -21, 7)
Zápas trval: 117 minút.
SR: Sunderlíková 11, Fričová 13, Cigániková 9, Sedláčková 2, Balcová 19, Adamovičová 6, libero Španková (Veliká 0, M. Stümpelová 0, Šimková 4, Jánošová 1, Körmendyová 0). Tréner: L. Popeláš.

Ladislav Popeláš, tréner SR: "Úvodný set sme prehrali našou zlou sériou od 12:13 do 12:19, kde sme prakticky ani raz nezaútočili a veľmi zle sme bránili ich dve najlepšie hráčky, na ktorých stojí celá poľská hra. V druhom sete sme sa držali do stavu 17:19, no potom sme opäť nepochopiteľne prestali odvážne útočiť a do konca setu sme tak uhrali už iba bod. Naša kostrbatá hra pokračovala aj v treťom sete, v ktorom sme prehrávali už 10:14. Konečne sme však dvihli hlavy, set otočili a nakoniec ho aj získali pre seba. Najlepší volejbal sme hrali vo štvrtom sete. Výborne sme začali blokovať a aj dohrávanie lôpt sme mali dobre vyriešené a úspešné. Vyrovnali sme tak na 2:2, čo nikto v hale, po našich úvodných setoch, určite nečakal. Rozhodujúci piaty set nám však vôbec nevyšiel. Zložili sme iba 4 lopty, čo na víťazstvo nemôže stačiť. S celkovým vystúpením v Poľsku a s celou augustovou prípravou som však spokojný."