Zdroj správy:  Miro Andrássy, SVF

Správa o:  Lucia

08.07.2013

Zdroj: Miro Andrássy, SVF, 8.07.2013

Na druhom turnaji Série „A“ Majstrovstiev Slovenska v beachvolejbale, ktoré organizoval Beach Sports Club v Žiline, mohli diváci celý víkend sledovať kvalitné súboje žien a mužov.

V prvom semifinále ženskej časti turnaja vyhrala dvojica Lucia Michalovičová, Sisi Poszmiková nad Luciou Čižmárovou a Zuzanou Snopkovou a po týždni si dali finálové repete zo Strážskeho. Tentokrát vyzvali Tinu Turnerovú s Gabrielou Tomašekovou. Tie si v druhom semifinále poradili s Danicou Repákovou a Valériou Budaiovou.

Súboj o tretie miesto lepšie zvládli Repáková, Budaiová, keď zvíťazili 2:0 nad Čižmárovou a Snopkovou. Celkové prvenstvo si vybojovali Michalovičová, Poszmiková ktoré v dramatickom finále vyhrali 2:1 nad Turnerovou a Tomašekovou.

U mužov sa v prvom semifinále stretli Žilinčania Ján Namešanský, Michal Hovorka a Bratislavčania Oliver Čizmázia, Michal Kollár. Domáci piesok využili Namešanský, Hovorka a vyhrali 2:1. Z postupu do finále sa tešili aj Igor Horváth a Marek Patúc. Tí v druhom semifinále vyhrali nad Marekom Jánym a Tomášom Halandom 2:0.

Na 3. mieste sa umiestnili Čizmázia, Kollár, po víťazstve 2:0 nad dvojicou Jány, Halanda.

Finálový zápas mužov v dramatickej koncovke 3 setu rozhodol esom Michal Hovorka a duo Namešanský, Hovorka si zopakovali triumf zo Strážskeho. Horváth a Patúc sa tak museli uspokojiť s 2.miestom.