Preskočiť opakujúce sa navigačné odkazy

Flash info

detail

    

Admin flash správa

17.9.2022


     Aktuálne je ukončený vývoj excelovskej multifunkčnej kalkulačky DecathlonCalc ver. 2.2 (download) a už len priebežne aktualizujem údaje z ukončených súťaží. Dopracované boli všetky funkcionality, ktoré sme vyšpecifikovali so štatistikom p.Mariánom Kalabusom na stretnutí v Martine (novinkou sú hlavne videomanuály, grafy znázorňujúce výsledky výpočtov v hárku WORLD_LIST a automatické zisťovanie novej verzie kalkulačky na stiahnutie z webu). Skompletizovaná bola dátová základňa (súťaže + ročenky od 1936) - aktuálne sú dáta identické v exceli aj vo web prostredí. Informačný mail s linkami na download bol zaslaný na všetkých svetových štatistikov.

     Dokončená bola verifikácia všetkých výsledkových listín z vrcholných desaťbojárskych súťaží (OH, MS, ME, ME-U23,....) od r.1912 prepočítaním podľa vtedy platných bodovacích tabuliek. Rovnako som postupoval aj pri ročných svetových tabuľkách desaťboja mužov (od r.1936) a juniorov (od r.2002). Nájdené nezrovnalosti v rámci verifikácie neviem aktuálne zatriediť, nakoľko nemám k dispozícii originálne údaje na porovnanie (takže neviem identifikovať, v ktorom štádiu štatistického spracovania údajov vznikla konkrétna nezrovnalosť).

     Dokončil som tvorbu publikácii (klasický tlačový formát) všetkých bodovacích tabuliek a všetkých dostupných ročných svetových výkonov v 10-boji mužov. V PDF formáte sú k dispozícii na prezretie a download .
(os)